دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ /24, April 2017 پذیرش تبلیغات

مشخصات فنی خودرو لیفان ایکس 50 ( LIFAN X50 ) + قیمت + تصاویر


در همان نگاه اول شاید نتوان حدس زد که قیمت این خودرو چقدر است. طراحی این خودرو واقعا زیبا می باشد و شما را به یاد طراحی آلفا رومئو جولیتا و اپل استرا می اندازد. با شنیدن قیمت باورنکردنی آن ، شاید خریداران خودرو بلافاصله تصمیم به خرید آن بگیرند. در این مقاله شما را دعوت میکنیم که اطلاعات لازم را در مورد این کراس اوور کوچک و مناسب برای زندگی شهری داشته باشید.

بررسی خودرو لیفان ایکس 50 در یک نگاه

نمای خارجی:

جذابیت ظاهری و قیمت نکاتی است که خودروسازان چینی در جهان به واسطه آن موفق به کسب موفقیت های فراوان شده اند.  اکثر خودروسازان نیز سعی دارند تا مدل هایی از نوع شاسی بلند یا SUV را ارائه دهند و یا حداقل نمونه های شهری خود را با ظاهری شبیه به خودروهای SUV به بازار بفرستند تا خریداران بتوانند حتی در رفت و آمد شهری و جاده ای که با خودروهای متداول نیز ممکن است،از این نمونه های شبه SUV یا اصطلاحا کراس اوور استفاده کنند.

LifanX50-Overview

 طرح چراغ های جلو و عقب لیفان X50 کاملا با یکدیگر متفاوت هستند.در حالی که چراغ عقب شکل و شمایلی افقی مانند مدل جولیتا از شرکت آلفارومئو دارند، در نمای جلو شاهد فرمی متفاوت هستیم که شبیه به چراغ های نسل قبلی اپل استرا به چشم می آیند.

به هر حال آنچه در نهایت مورد توجه قرار میگیرد تلفیق زیبایی است که بر چهره لیفانX50  نشسته است. در نمای جلو چراغهای بادامی در تلفیق با نوار LED نمایی مدرن به لیفان X50 بخشیده اند . جلوپنجره کوچک یادآور هاچبک های شهری ایتالیایی است و تمام این نکات از شرکت طراح ایتالیایی همراه لیفان در خلق لیفان X50 نشات میگیرد. در نمای جلو لیفان X50 یکی از جذابترین آپشن هایی که در نگاه نخست جلب توجه میکند ، نوارهای افقی LED روشنایی در روز اطراف سپر خودرو است که در خودروهای زیر 60 میلیون تومان ایران کمتر به چشم میخورد و در زیبایی ظاهری این خودرو تاثیر بسزایی دارد.

LifanX50-BackView

خودروهای شاسی بلند یا SUV در چند سال اخیر به شکل بی سابقه ای مورد توجه قرار گرفته اند و اکثر خودروسازان نیز سعی دارند تا مدل هایی از این سری محصولات را ارائه دهند و یا حداقل نمونه های شهری خود را با ظاهری شبیه به خودروهای SUV به بازار بفرستند تا خریداران بتوانند حتی در رفت و آمد شهری و جاده ای که با خودروهای متداول نیز ممکن است،از این نمونه های شبه SUV یا اصطلاحا کراس اوور استفاده کنند.لیفان X50 با چنین فلسفه ای شکل گرفته است و یکی از کوچکترین کراس اور های موجود در بازار کشورمان است که از نظر ابعادی می تواند در نقش یک هاچ بک درون شهری نیز ظاهر شود،اما مهمترین مزیت این مدل نسبت به هاچ بک ها و سایر انواع وسایل نقلیه، فاصله و ارتفاع قابل توجه و 20 سانتی متری کف خودرو با سطح زمین است که می تواند تا حدی نگرانی از مواجه با انواع ناهمواری، دست انداز و سرعت گیرها را کاهش دهد.از طرف دیگر ارتفاع بیشتر زمینه افزایش تسلط به مسیر و خودروهای اطراف را در زمان رانندگی نیز به همراه دارد و این ویژگی می تواند در راستای افزایش ایمنی در رانندگی هم موثر باشد. 

LifanX50-Measure

فضای داخلی

درون این خودرو با بینش نوگرایانه ای طراحی شده و از ارگونومی مناسبی نیز بهره می‌برد. همچنین، قطعات آلومینیمی متعددی هم در جای‌جای کابین آن دیده می‌شود. همچون اکثر خودروهای چینی، جنس مواد به کار رفته در داشبورد آن از پلاستیک سخت است که با نیم‌نگاهی به بهای این خودرو، این مورد تاحدی قابل توجیه است.

با ورود به اتاق لیفان  X50 ، فضایی سنتی ، مدرن و اسپرت یکجا روبرو چشمانتان نقش میبندد.زمینه قرمز نمایشگرهای پشت فرمان که به سه قسمت تقسیم شدهاند بیش از هر بخش دیگری جلب توجه میکند . در بخش میانی نمایشگر دیجیتالی سرعت قرار دارد و نمایشگر دور موتور اطراف آن به صورت آنالوگ است.در نمایشگرهای سمت چپ ، وضعیت دنده و سوخت موجود نمایش داده میشود و در مجموعه سمت راست ،کامپیوتر سفری ( با قابلیت نمایش مصرف سوخت میانگین ، کارکرد ، فاصله باقیمانده تا پمپ بنزین و ... ) در کنار نمایشگر آمپر قرار گرفته است .

صندلی ها با روکش پارهای نشیمن عریض و مناسبی دارند و تنظیم آنها به صورت دستی انجام میگیرد اما جهت های زیادی را برای تغییر شرایط نشیمن در اختیار شما نمیگذارد.سیستم صوتی با 4 بلندگو به ورودی های AUX و USB مجهز شده است و قالب کلی آن قابل جایگزینی با مانیتور های رسمی لیفان است که البته هنوز کرمان موتور برنامه ای برای عرضه این نمایشگر را اعلام نکرده است .

LifanX50-InsideView

سیستم تهویه مطبوع عملکرد الکتریکی دارد اما به صورت اتوماتیک عمل نمیکند و باید به صورت دستی تنظیم شود. در سمت راست ترمز دستی ورودیهای AUX و USB قرار گرفته اند و در پایین آن کلید روشن و خاموش شدن سیستم کنترل پایداری ESP است. یکی از نکات مثبت در کابین لیفانX50  که در فاصله محوری 2.5 متری این خودرو قرار گرفته است فضای مناسب پا و نشیمن سرنشینان است و در عین حال در جایجای اتاق فضاهای نگهدارندهای تعبیه شده است به گونهای که برای قرار دادن اشیاء اضافی هیچگاه به کمبود فضا در اطرافتان برخورد نخواهید کرد. کنترل ارتفاع چراغهای جلو،تنظیم برقی آینهها و کنترل سیستم مرکزی قفل دربها از طریق کلید های سمت چپ فرمان امکانپذیر است و سیستم صوتی نیز از طریق کلیدهایی که روی فرمان تعبیه شدهاند کنترل میشود. سانروف دو حالته نیز از جمله آپشنهایی است که قطعا روی این کراس اور کوچک مورد توجه مشتریان قرار خواهد گرفت. 

ایمنی

در بیش از ۴۲ درصد از بدنه این خودرو، ورق‌های فولادی با استحکام بالا (HIGH-STRENGHTH STEEL PLATE) به کار رفته است. از طرف دیگر، این خودرو از ۲ کیسه ایمنی هوا به‌طور استاندارد برخوردار است که در مدل‌های فول، این تعداد به ۶ عدد افزایش می‌یابد. همچنین سامانه‌های ایمنی اعم از ABS،EBD،BA،ESP،TCS و.. بر روی آن نصب گردیده که شاید در خودرویی با بهایی مشابه ،کم‌نظیر باشد. قابل ذکر میباشد که تمامی این سیستم‌های ایمنی هم توسط شرکت بوش آلمان طراحی شده‌اند.

آزمایش رانندگی

پس از نشستن پشت فرمان لیفان X50 به سرعت متوجه خواهید شد که در مجموعه پشت آمپر، اثری از سرعت سنج دیده نمی شود و در عوض دور سنج موتور با پس زمینه قرمز رنگ در مرکز قرار گرفته است.روشن کردن پیشرانه 1.5 لیتری با توان تولیدی 102 اسب بخار با چرخاندن کلید با صدایی نرم و آرام اتفاق می افتد و پس از انتخاب وضعیت درایو برای گیربکس CVT می توانید شتاب گیری با لیفان X50را تجربه کنید.

LifanX50-TestDrive

اعداد مربوط به سرعت به صورت دیجیتالی بر مجموعه پشت آمپر نقش می بندند و اگر علاقه به تسریع روند شتاب گیری داشته باشید، می توانید گیربکس را در حالت S یا اسپرت قرار دهید تا شاهد دور گرفتن سریعتر موتور 1.5 لیتری باشید.عملکرد دینامیکی خودرو در مجموع مناسب و قابل قبول به نظر می رسد اما اگر علاقه زیادی به سبک کلاسیک رانندگی دارید می توانید به جای انتخاب نمونه اتوماتیک، با پرداخت رقم کمتری مدل مجهز به گیربکس 5 سرعته دستی را انتخاب کنید که اتفاقا از نظر نرم بودن کلاچ و کیفیت تعویض دنده نیز در زمره بهترین خودروهای چینی موجود در بازار قرار می گیرد و شتاب گیری تند و تیزی را نسبت به نمونه اتوماتیک به ارمغان می آورد. 

قیمت و شرایط بازار

در بازار فروش تقریبا رقیبی از نظر کلاس بدنه برای این مدل وجود ندارد،با این حساب لیفان X50 ترکیبی از خاص بودن طراحی، مشخصات عملکردی و اقتصادی مناسب و سطح قابل قبول تجهیزات رفاهی را با فرم تازه ای از بدنه ارائه می دهد و در صورت قیمت گذاری مناسب می تواند جایگاه خود را به عنوان یکی از خودروهای پر فروش در بازار کشورمان تثبیت کند. 

قیمت لیفان ایکس 50 دنده دستی تقریبا 48 میلیون تومان، قیمت لیفان ایکس 50 دنده اتوماتیک تقریبا 53 میلیون تومان می باشد.


نظرات در مورد این مطلب ثبت نظر
نظرات

 1. مجی پاسخ می دهم!
  1 هفته پیش

  سلام بریلیانس ۳۲۰بگیرید واقعا عالیه ۲۴۰باهاش پر کردم تعادل بیست دنده چهار ۲۰۰تا پر کردم دور گاز از شش رد کردم کات اف نداره حالا هی برین پارس ۲۰۶,۴۰۵سمند و غیره سوار شین و بگین چینی نیس فقط محض اطلاع تمام قطعات پارس چینی کامپیوترشو حتما برین نگاه کنید ببیند کجایی بعد دلتونو خوش کنید ک پارس بیست سال قبل سوار میشید و با افتخار دستونو میزارین روی فرمون انگار کمری سوار شدید هر چن ماه هم توی تعمیرگاه هستین اما پیش خودتون میپین چینی نیس خخخخخ التماس تفکر

 2. محسن پاسخ می دهم!
  2 هفته پیش

  من ١ ساله اين ماشينو دارم از هر نظر عاليه و خدمات پس از فروشش هم خيلي خوبه

 3. شاهرخ پاسخ می دهم!
  2 هفته پیش

  دوستان الان دیگه چین جزو صادر کننده خودرو به اروپا وآمریکاست بعضیا مثل ده سال قبل هی چینی چینی میگن ، بابا جون ،چین الان چندین ساله ازما سبقت گرفته بوقم زده ،رفته جلو

 4. ali پاسخ می دهم!
  2 هفته پیش

  نه ایرانی هاش خوبه نه چینی ولی من همیشه بین بد که چینی باشه و بدتر که ایرانی بد انتخاب میکنم.

 5. بینوا پاسخ می دهم!
  1 ماه پیش

  کسی پول اضافی داره به من بده حداقل شب عیدی ی موتور سیکلت بخرم و باهاش برم مشهد؟حداقل آرزو بدل از این دنیا نرم؟؟؟ کاش ی پولدار هم شب عیدی پیدا میشد به من کمک کنه!!! کااااش

 6. کورش پاسخ می دهم!
  1 ماه پیش

  هیچ کدوم از این ماشینای چینی به گرد پراید هم نمیرسه اون هم از مدل 132 ......

 7. دوستدار مارک پاسخ می دهم!
  1 ماه پیش

  خودروهای کشور برادر چین به فورغون بیشترشبیهه تا اتومبیل حیفه این پول های زبون بسته که صرف خرید اینا میشه.

  1. رضا
   1 ماه پیش

   ملت واسه خرید همین فرقون میرن تو صف

 8. jalil پاسخ می دهم!
  2 ماه پیش

  مگه شما ماشین های داخلیتون قطعاتش کجائی اند؟خیال میکنید پژو دویست وشش وپارس وغیره قطعاتش فرانسوی اند؟نه جانم ششدانگ چینی اند اون هم درجه3یافطعات بنجل داخلی منتهی درایران مونتاژشده اند.والسلام

 9. amir پاسخ می دهم!
  2 ماه پیش

  با سلام من این ماشینو حدود یک سال و خورده ای دارم ماشین خیلی خوبیه و ازش راضیم و خیلی از ماشین های ایران خودرو و.سایپا بهتره قطعه هاشم نمایندگی ها دارن ک خیلی راحت میشه تهیه کرد

 10. مجتبی پاسخ می دهم!
  2 ماه پیش

  سلام من لیفان ایکس ۵۰ ثبت نام کردم میخواستم بدونم آیا واقعا ماشین خوبیه یا انصراف بدم؟؟

  1. علی
   1 ماه پیش

   من دارم عالیه

 11. حسین پاسخ می دهم!
  2 ماه پیش

  سلام دوستان من این ماشین را گرفتم خیلی خیلی عالیه هم از نظر کیفیت و هم از نظر تیپ و قیافه قبلا پژوپارس داشتم این سگش میارزه به اون

 12. محمود پاسخ می دهم!
  2 ماه پیش

  باسلام تا کنون ۲۰۶ درتیپ های مختلف داشتم.بعد ال ۹۰ و....اما این ماشین رو .علرغم میلم وفقط به اصرار نزدیکان .گرفتم .همزمان با من حدود سی نفر ازنمایندگی خرید کردند والان یکسال است بجز سرویس مراجعه ای هیچکدام نداشتند .وقتی ماشینی دا خل ۹ ماه از ۴۱ به بالای ۵۰ میرسه .حتما خوبه.البته نه نمایند.گیش مال منه ونه ....البته این رسمه که سری اول را در هرماشینی خوب میزنندوبعد...اما ماشین عالیه ‌وقیمتش رو در۶ ماه آینده داخل هشتاد تومن ببینید

 13. احمد پاسخ می دهم!
  3 ماه پیش

  با سلام لیفانx50از نظر زیبای بسیار بهتر از ام وی ام هست. اما اگر خدمات پس از فروشی که تبلیغ میکنند باشد حتی ماشینهای ساخت داخل هم شاید بهتر باشد.دوم اینکه شرایط فروش کمی اسونتر میکردندند مردم استقبال بیشتری میکردند.با تشکر

 14. ابوذر پاسخ می دهم!
  3 ماه پیش

  آقا تورو خدا دوستان به نظرتون بین ماشین لیفان ایکس ۵۰ و ام وی ام ۳۱۵ اسپورت کدومش بهتره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. Mohammad
   2 هفته پیش

   من که میگم لیفان ایکس پنجاه

  2. شهرام
   2 ماه پیش

   سلام .شما شک نکن لیفان از ام وی ام بهتره بخصوص مدل X50با گیربکس معرکش.

  3. امیر
   2 ماه پیش

   منم مثل شما موندم بین این دوتا ماشین ام وی ام 315 و لیفان اما خوب تنها چیزی که ازارم میده نبودن کیلومتر شمار انالوگه که دیجیتالیه لیفان ظاهرش از ام وی ام بهتره اما داشبورد ام وی ام شکیل تره اون نیم شاستیه اما ام وی ام هاچبکه

 15. مهدی پاسخ می دهم!
  3 ماه پیش

  لیفان ایکس 50 تو این رنج قیمت ماشین خیلی خوبیه .از نظر این که هم ماشین شیکی هست و اتومات بودن تو این ترافیک های تهران .تو ماشین های داخلی تو این قیمت به نظر من خیلی بهتر از ماشین های ام وی ام و برلیانسه . خودم این ماشین و از نمایندگی خیابان تخت طاووس گرفتم جلو تر از چهارراه سهرودی .کارمندای قسمت فروش این نمایندگی واقعا پیگیر کارمشتری هستن و جوابگو هستن از همه نظر . اطلاعاتشون در مورد ماشین های کرمان موتور خیلی خوب بود و خیلی محترم بودن .

  1. GFH@HHG.CIM
   3 ماه پیش

   خودتی...... آخه کرمان موتور و این حرفا... کارمندای کرمان موتور وقتی ماشینو بهت انداختند دیگه جواب سلامتو هم نمیدن .... میگه نه امتحان کن....

 16. جعفری پاسخ می دهم!
  4 ماه پیش

  سلام انتخاب ماشین من لیفان 50 و ام وی ام 350 و برلیانس 320 می باشد ولی بعضی از دوستان ملشینهای نامبرده را خیلی خوب و بعضی خیلی بد توصیف می کنند آدم را تو شک می اندازند از دوستان خواهشمندم اون چیزی که درسته را ثبت نمایید چون من از کسانی که این ماشین ها را دارند تحقیق می کنم تشکر

 17. حسام پاسخ می دهم!
  4 ماه پیش

  سلام من کاری به نظر دوستان ندارم ولی من چندین ماشین ایرانی و خارجی خریدم و سوار شدم وباتوجه به کارم و مدت زمانی که در خارج بودم و ماشینهای اونجارو سوار شدم نسبت به پولی که داریم می پردازیم واقعا عالیه نرم بودن ماشین مصرف سوختش و آپشنهاش خیلی خوبه من که راضی هستم

  1. پویا
   4 هفته پیش

   اره شما بفروشش

  2. محمد
   4 هفته پیش

   من میخرم

  3. hossean
   1 ماه پیش

   من میخوام لطفا مدل /کارکردواتومات وغیراتومات رابگین ورنگ ماشین و بیمه و در کل مشخصات کلیشو بفرستین به ایمیلم یا همین جا پاسخ بدین

  4. محمد
   3 ماه پیش

   من می خرم اگه تصادف نداشته وکم کارکرد وتمییز باشه

 18. Hossein پاسخ می دهم!
  9 ماه پیش

  به نظر من شباهت زیادی به کیا اسپورتیج داره. واقعا قیافه دوست داشتنی داره. من واقعا ظاهرش رو دوست دارم . و این طور که کاربلد میگه به لحاظ فنی هم ماشین خوبیه و قیمتشم بسیار مناسبه.

 19. علیرضا پاسخ می دهم!
  9 ماه پیش

  اصلی ترین ایراد خودرو های چینی بی کیفیت بودن قطعتشونه... به خصوص لیفان و ام وی ام

  1. هادي
   3 ماه پیش

   خب ماشين هاي توليد داخل هم همه قطعاتش چينيه

نظر شما چیست؟

(اختیاری)

 کانال تلگرام کاربلد

کانال خودرویی جذاب کاربلد را از دست ندهید!
اخبار روز دنیای خودرو / قیمت انواع خودرو / نکات و ترفند های آموزشی / ویدیو های جذاب / نقد و بررسی خودرو

از شما دعوت می کنیم روی لینک زیر کلیک کرده و به کانال بپوندید

عضویت در کانال

مقالات علمی و تخصصی خودرو، معرفی خودرو های جدید، بررسی خودرو و محاسبه قیمت انواع خودرو همه و همه در سایت کاربلد جمع شده اند تا مفهوم سایت تخصصی خودرو را برای کاربلد ها تداعی کنند. از شما سپاسگزاریم برای حضورتان و خوش آمد می گوییم برای پیوستن به جمع کاربلدی ها.
تلاش می کنیم و امیدواریم با یاری دوستان کاربلدمان از جمله خود شما یکی از بهترین پایگاه های تخصصی خودرو را بنا کنیم. با ما همراه باشید...

محاسبه آنلاین قیمت خودرو کارکرده

برای بدست آوردن قیمت خودرو کارکرده مورد نظرتان کافی است مدل و سال تولید و کارکرد آن ( و سایر مشخصات در صورت نیاز) راتعیین سپس قیمت کارشناسی خودرو را مشاهده کنید.
همین حالا به صورت رایگان و نامحدود خودروهای دلخواهتان را کارشناسی کنید.
کارشناسی رایگان قیمت خودرو کارکرده

معرفی و بررسی خودرو

اطلاعات به روز و خواندنی دنیای خودرو را در پیشخوان کاربلد ببینید. معرفی و بررسی خودرو به درخواست کاربلدی های عزیز صورت می گیرد. درخواست هایتان را با ما در میان بگذارید ما مطالب را تهیه خواهیم نمود.

کارشناش قیمت خودرو کانال تلگرام کاربلد

پیشنهاد سردبیر

استعلام خلافی خودرو
این روز ها یکی از دغدغه های بسیار مهم مردم و کسانی که وسایل نقلیه دارند ،دریافت خلافی خودرو می باشد.شاید برای بسیاری از شما پیش آمده است که بخواهید از خلافی خودرو خود آگاه شده و به پرداخت آن اقدام کنید اما وقت برای صرف کردن در مسیر های پر ترافیک شهری و مراجعه به پلیس + ۱۰ را...مشاهده کامل

آخرین نظرات کاربران