مطالب پربیننده
نظرات بازدیدکنندگان (8)
 • image احسان

  لطفا به پراید توهین نکنید.. با پراید به خدا نزدیکترین! این آپشن رو حتی مزراتی و بی ام دبیلیو و فورد .... ندارن!
  هدف سایپا فقط لقا الله!

 • image حمید

  واقعا سگش میرزه به آزرا و کادنزا...
  شاید فقط لکسس ES تا حدودی در حد و اندازه اش باشه..

 • image Mashinbaz

  سلام.

  شتاب به صورت کاملا مستقیم ارتباطی به CVT نداره. سیستم CVT به صورت کامپیوتری نسبت چرخ دنده رو تنظیم میکنه که تو CVT به صورت پیوسته هست و مثل ترانسمیشن معمولی چند دنده مختلف با اندازه ثابت وجود نداره.
  CVT به طور مقایسه ای مصرف سوخت رو بهتر میکنه چون مثلا ممکنه نسبت دنده مفید برای شما تو یه سرعت و دور موتور خاص 2.5 باشه اما تو موتور معمولی شما یا باید با 2 برید که شتاب و مصرف بیشتر داره یا با 3 برید که شتاب و مصرف کمتر. اما CVT میتونه همون 2.5 رو بره که بهینه هست.
  اما در مورد شتاب، بسته به تنظیم کامپیوتری داره که شرکت انجام میده. مثلا اگه تنظیم کرده باشن که همیشه رو دور موتور بالا باشه، شتابش بیشتر از ترانسمیشن معمول میشه و برعکس.
  من خودم ماه پیش مدل SR ماکسیما 2016 رو گرفتم. تو حالت نرمال معلومه ماشین رو برا مصرف سوخت تنظیم کردن و شتابش یه مقداری پایینه (به نسبت ماشینی به این قدرت موتور). اما تو حالت اسپرت، ماشین پرواز میکنه ! چون دور موتور رو بالا تنظیم کردن برای این حالت . نکته جالب مد اسپرت ماکسیما 2016 اینه که فرمون ماشین هم سفت تر میشه برای فرمان پذیری دقیقترکه من تو ماشین دیگه ای تو این محدوده قیمت ندیدم.
  0 تا 100 رو در حالت اسپرت تو جاده نسبتا بدون شیب اما با دنده اتوماتیک 6.5 گرفتم. اگه از پدل شیفتر یا همون دنده رو فرمون استفاده میکردم، احتمالا میتونستم کمترش کنم اما دیگه دست نداشتم تایم بگیرم !
  البته دنده رو فرمونش هم دستور کامپیوتری هست نه دنده عوض کردن واقعی، یعنی یه سری دور براش تعریف شده، تا دنده رو عوض نکنید، سیستم کامپیوتری اجازه نمیده CVT نسبت دنده رو عوض و دور موتور رو کم کنه که این باعث شتاب بیشتر میشه

 • image هادی

  گیربکس cvt مصرف سوخت رو کم میکنه و شتاب ماشین رو به طور کل نابود میکنه بسته به استفاده شخص خوب یا بد هست اما در کل چون انگار دنده ای وجود نداره کوبش تعویض دنده از بین میره و عملا متوجه تعویض دنده نمیشیم و احساس راحتی بیشتری از برای سرنشینان به وجود میاره اما میشه با قرار دادن شیفتر پشت فرمون مشکل شتاب رو تا حد بسیار زیادی حل کرد

 • image فریدون

  ماکسیما تنها خودروی در حد کلاس جهانی بود که در ایران قابل خریداری بود با قیمت چهل میلیون تومن زمان خودش ،، اون موقع این هیولای دوست داشتنی وسط پراید و پژو گیر کرده بود و حسابی افسرده شده بود از نداشتن رقیب.. این شد که دیگه رفت و دیگه هم برنگشت که نگشت…
  یادش گرامی ، روحش شاد.

 • image عبدالرحمان

  این یکی اصل جنسه

 • image acp

  سگش میارزه رو این ماشین چینی ها و کره ای ها

 • image سعید

  البته این ماشین از اون چیزی که تو این عکسا دیدم قشنگ تره. :دی

نظر خود را بنویسید!